Przejdź do treści

Blaty kuchenne marmurowe

W ofercie naszej firmy znajdują się blaty kuchenne marmurowe. To alternatywa dla innych blatów kamiennych – z konglomeratu i granitu. Zastanawiasz się, czy blat kuchennym marmurowy sprawdzi się w Twojej kuchni? Jako doświadczeni wykonawcy, rozwiewamy wątpliwości naszych Klientów w tym zakresie.

Marmur to skała wapienna. W skali twardości znajduje się ona niżej niż konglomerat czy bardzo popularny granit. Klienci, którzy zdecydują się na blat kuchenny z marmuru, będą mogli wybierać wśród szerokiej palety kolorów, niedostępnej w granicie lub konglomeracie. Z uwagi na niezwykłe właściwości tego materiału, możliwe jest stworzenie wielu aranżacji, zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Czy opłaca się zakupić blat kuchenny z marmuru?

Blaty kuchenne z marmuru są mniej popularne niż blaty kuchenne z konglomeratu i granitu. To wynik właściwości tego materiału. Blaty marmurowe:

 • Tylko częściowo są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Klienci, którzy decydują się na blat marmurowy muszą pamiętać, że marmur – jako składa wapienna – odznacza się niższą twardością niż np. popularny granit. W efekcie o rysy czy zadrapania wcale nie jest trudno. Ponieważ w kuchni na co dzień używa się noży i innych ostrych narzędzi, po kilku latach blat kuchenny z marmuru może nie prezentować się najlepiej.

 • Wchłaniają wodę. Po pewnym czasie użytkowania blatu kuchennego z marmuru mogą pojawić się trudne do usunięcia „plamy” będące efektem reakcji wapienia z kwasami lub alkoholami, a to będzie oznaczać konieczność wymiany lub szlifowania całego blatu. Problemem jest też podatność tego materiału na odbarwienia – trudno będzie usunąć plamy, które powstaną po rozlaniu czerwonego wina czy kawy.

 • Są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Osoby, które – mimo minusów – zdecydują się na blat kuchenny z marmuru, nie będą miały problemu, aby dobrać jego kolor do zakupionych mebli. W efekcie aranżacja przestrzeni kuchennej będzie spójna.

W dość specyficznym środowisku, jakie panuje w kuchni, marmurowy blat może nie sprawić się najlepiej. Szczególnie osoby, które poszukują rozwiązań na lata, mogą być rozczarowane. Czy to oznacza, że należy zrezygnować ze swoich planów? Niekoniecznie. Zarówno absorbcję cieczy, jak i podatność na uszkodzenia mechaniczne można ograniczyć, pamiętając o regularnej impregnacji blatu z marmuru oraz używaniu np. deski do krojenia.

Aby blat kuchenny marmurowy prezentował się elegancko przez wiele lat, warto pamiętać o jego prawidłowej, codziennej pielęgnacji. Oczyszczając blat z zanieczyszczeń, warto sięgnąć po odpowiednie środki czyszczące – delikatne, których skład został opracowany z myślą o kamiennych blatach.

Blaty kuchenne z marmuru? Sprawdź, dlaczego opłaca się je zamówić u nas

Nasza firma ma duże doświadczenie w wykonywaniu blatów kuchennych z marmuru zgodnie z wytycznymi Klientów. Składając zamówienie u nas, Klient może mieć pewność, że zostanie ono zrealizowane przez doświadczonych fachowców.

Doskonale wiemy, że blat kuchenny marmur to inwestycja. Dlatego do każdego zamówienia podchodzimy w sposób indywidualny. Zawsze znajdziemy też czas na rozmowę. Chętnie rozwiewamy wątpliwości naszych Klientów, przedstawiamy paletę kolorystyczną i służymy pomocą na etapie poszukiwania najlepszych rozwiązań w zakresie kształtu blatu. Na co dzień zajmujemy się również montażem blatów kuchennych z marmuru, a nasi fachowcy przeprowadzają tę pracę w taki sposób, aby były ona jak najmniej uciążliwa dla Klienta.

Siedziba naszej firmy znajduje się w niewielkiej miejscowości – Skowarcz. To miejscowość oddalona od miasta Gdańsk o ok. 15 km. Większość naszych klientów jest z Trójmiasta i okolic, ale współpracujemy również z osobami z okolicznych regionów. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegółową ofertę – chętnie wykonamy niepowtarzalny blat kuchenny z marmuru również do Twojej kuchni.

 

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: