Przejdź do treści

Blaty kuchenne na wymiar

blaty kuchenne na wymiar

Alternatywą dla blatów kuchennych wykonanych z płyty laminowanej czy stali są blaty z kamienia, które są eleganckie i jednocześnie praktyczne. Jako doświadczeni kamieniarze jesteśmy w stanie wykonać blat kuchenny z wybranego kamienia i zadbać o jego prawidłowy montaż.

Blat roboczy powinien gwarantować swobodę podczas przygotowywania posiłków. Wymiary to jednak nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę – równie ważny jest materiał, z którego blat zostanie wykonany. Współcześnie możliwości jest bardzo dużo. Obok wymienionych wyżej płyt laminowanych czy stali, blat może zostać wykonany ze szkła, kompozytu lub drewna. Wybierając materiał, nie można jednak kierować się wyłącznie jego ceną czy względami estetycznymi – trzeba pamiętać o praktyczności poszczególnych rozwiązań.


 

To nie przypadek, że  blaty z kamienia cieszą się dużą popularnością. Kamień to bardzo wytrzymały materiał. W kuchni zaś panuje specyficzny mikroklimat. Woda, detergenty czy kwaśne owoce – wszystko to ma wpływ na stan blatu kuchennego. Im mniej będzie on odporny na działanie czynników zewnętrznych, tym szybciej konieczna będzie jego wymiana lub zlecenie prac naprawczych, które także są kosztowne.

Jako zakład kamieniarski specjalizujący się w obróbce kamienia, proponujemy blaty kuchenne z kamienia. To rozwiązanie praktyczne, ponadczasowe i eleganckie.

Jakie blaty z kamienia oferujemy Klientom?

W ofercie mamy blaty z kamienia, które wykonujemy na wymiar. Proponujemy: blaty kuchenne, blaty łazienkowe i blaty na szafki. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to wykonujemy je z różnych materiałów. Najczęściej realizujemy zamówienia na:

Granit to jeden z najtwardszych kamieni naturalnych. To jednak nie jedyna jego zaleta. Ponieważ jest on całkowicie wodoodporny, nie chłonie wilgoci – nie ma obawy, że po pewnym czasie pojawią się nieestetyczne wybrzuszenia. Co więcej, blaty granitowe są odporne na ogień – nie palą się, nie ulegają zniszczeniu. Klienci, którzy zdecydują się ten materiał, nie muszą pamiętać o podłożeniu deski lub specjalnej podkładki pod gorący garnek.

Blaty granitowe są łatwe w utrzymaniu w czystości – wystarczy je codziennie przecierać suchą lub wilgotną szmatką. Nie ma przeszkód, aby stosować standardowe środki czyszczące. Zaletą granitu jest także to, że materiał ten nie ulega uszkodzeniu w kontakcie z kwasem cytrynowym czy czerwonym winem. Skropienie powierzchni wymienionymi płynami nie spowoduje, że na blacie pojawią się nieestetyczne przebarwienia.

Konglomerat to kamień naturalny połączony z żywicą poliestrową. Takie połączenie sprawia, że blat z konglomeratu jest równie trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne jak kamień naturalny. Z drugiej strony jest od kamienia lżejszy i to o ok. 20%. W przypadku blatów ma to znaczenie – muszą zostać prawidłowo zabezpieczone.

Podobnie jak blaty granitowe, blaty z konglomeratu również są odporne na działanie kwasów oraz na czynniki występujące w kuchni. Także stosowanie rozmaitych środków chemicznych nie wpływa negatywnie na strukturę blatu wykonanego z tego materiału.

Blaty z konglomeratu to dobre rozwiązanie dla osób które martwią się o zniszczenie blatu podczas krojenia na nim. Czy można kroić na blacie z konglomeratu? Owszem można, jednak mimo wszystko zalecamy używanie deski do krojenia ze względu na możliwość stępienia noża.

Dla wielu osób znaczenie mają nie tylko właściwości danego materiału, lecz także ostateczny efekt wizualny. Konglomerat to materiał, który można łączyć bezspoinowo. W praktyce oznacza to możliwość wykonania estetycznego połączenia blatu kuchennego z np. zlewozmywakiem. Nasz zakład kamieniarski dysponuje przy tym konglomeratem w różnych kolorach – nie ma przeszkód, aby blat z konglomeratu kolorystycznie pasował do pozostałych sprzętów znajdujących się w kuchni.

 • blaty kuchenne ze spieku kwarcowego

Nowością na rynku polskim są spieki kwarcowe. Materiał ten jest składa się z wyłącznie naturalnych materiałów takich jak skały granitowe, iły łupkowe, piasek kwarcowy oraz pigmenty ceramiczne. Spieki kwarcowe to materiał powstający w procesie mielenia, prasowania a następnie wypiekane w specjalnych piecach hybrydowych w temperaturze 1220 stopni. Spieki kwarcowe są materiałem ekologicznym a w dodatku są one odporne na plamy i zarysowania. Materiał ten jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki czemu z łatwością odnajdziemy coś pasującego do wystroju kuchni. Wymagane jest aby blaty wykonane ze spieku kwarcowego zrobione były z grubości minimum 12 mm.

Jednym z wysoko cenionych kamieni naturalnych jest marmur. Materiałem tym można wykończyć różne powierzchnie, np. schody wewnętrzne, parapety wewnętrzne czy blat w kuchni. Jeżeli chodzi o blaty kuchenne marmurowe, to są one mniej wytrzymałe niż blaty granitowe czy z konglomeratu. Marmur gorzej znosi styczność z wysokimi i niskimi temperaturami. Codzienne użytkowanie marmurowego blatu stanie się po pewnym czasie zauważalne – na jego powierzchni pojawią się drobne rysy. Choć wykonujemy blaty kuchenne marmurowe, rzetelnie uprzedzamy Klientów o właściwościach tego materiału.

Z marmuru jesteśmy w stanie wykonać blaty również do innych pomieszczeń, np. salonu. Tam mikroklimat jest zdecydowanie bardziej przyjazny temu materiałowi – blat z marmuru nie ulegnie uszkodzeniom, a prawidłowo zaimpregnowany będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Warto rozważyć taką możliwość wykorzystania marmuru.

Dlaczego warto zamówić u nas blaty z kamienia?

Na co dzień, w siedzibie firmy E-Stone Kamień Budowlany Karol Twardowski w Skowarczu (15 km od Gdańska), wykonujemy: blaty kuchenne marmurowe, blaty z konglomeratu, blaty ze spieków kwarcowych i blaty granitowe. Naszym atutem jest przede wszystkim doświadczenie i znajomość rynku. Na bieżąco śledzimy rynkowe nowinki i trendy – jesteśmy w stanie doradzić Klientom najlepsze rozwiązania, które sprawdzą się w czasie codziennego użytkowania poszczególnych wyrobów.

Oferowane przez nas blaty z kamienia są wykonywane na wymiar. Zatrudniamy osoby, które znają się na montażu m.in. blatów kuchennych – Klientom zapewniamy kompleksową usługę. Jednocześnie bierzemy odpowiedzialność za efekt końcowy. Naszymi atutami są również:

 • Doświadczenie. Zatrudniamy wykwalifikowanych kamieniarzy, którzy doskonale wiedzą, jak prawidłowo wykonać blat. Klientom podpowiadamy również, jak dbać o zakupione blaty z kamienia, dzięki czemu służą one dłużej.
 • Szeroki wybór kamieni w różnych kolorach i o zróżnicowanej teksturze. Na naszej stronie Klienci mogą zapoznać się z galerią kamieni naturalnych, z których korzystamy na co dzień, realizując zamówienia. Proponujemy m.in.: blaty, kominki, schody i parapety w rozmaitych kolorach. W stałej ofercie mamy ogromny wybór kamieni naturalnych, dzięki czemu każdy zainteresowany Klient znajdzie coś dla siebie.
 • Obszerna oferta. Na co dzień realizujemy zlecenia nie tylko na blaty kuchenne czy łazienkowe – Klienci mogą zamówić u nas także: schody (zewnętrzne i wewnętrzne), parapety, obudowę kominka i spieki kwarcowe. Z tych ostatnich również wykonujemy blaty do różnych pomieszczeń.

Marzy Ci się elegancko i ponadczasowo urządzone mieszkanie? Mamy rozwiązanie w postaci produktów z kamienia naturalnego. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci korzystną ofertę.

Blog

ile kosztuje blat ze spieku kwarcowego

Ile kosztuje blat ze spieku kwarcowego?

Spieki kwarcowe to wszechstronne, ekologiczne materiały aranżacyjne wykorzystywane we wnętrzach i na zewnątrz. Dzięki swoim unikalnym właściwościom świetnie sprawdzają się jako okładziny szafek, kominków i podłóg oraz jako blaty kuchenne i łazienkowe. Ile kosztuje blat ze spieku? Sprawdźmy. Choć spieki kwarcowe zagościły na polskim rynku dopiero kilka lat temu, zdążyły już zdobyć serca architektów, dekoratorów […]

więcej
blaty z konglomeratu kwarcowego

Blaty z konglomeratu kwarcowego

Nie od dzisiaj wiadomo, że kuchnia to najczęściej użytkowane przez nas miejsce w domu. Spędzamy w niej mnóstwo czasu – rozmawiamy, przygotowujemy i spożywamy posiłki. Dlatego każdy zgodzi się z tym, że kuchnia jest sercem każdego domu. Jednak, aby spełniała swoją rolę, powinna być dobrze zorganizowana i przede wszystkim funkcjonalna. Urządzenie kuchni jest to zwykle […]

więcej
blaty ze spieków kwarcowych

Blaty ze spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe to efektowny materiał aranżacyjny. Ze względu na trwałość, odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne często wykorzystuje się go w kuchniach. Spieki kwarcowe to wieloformatowe płyty tworzone ze zmielonych skał granitowych, kwarcu, iłów łupkowych, glinek i pigmentów ceramicznych. Występują w różnych grubościach i (zazwyczaj od 3 do 20 mm) i rozmiarach (najpopularniejsze to 100×300 […]

więcej

Autoryzowany wykonawca

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962
  Napisz wiadomość: