Przejdź do treści

Blaty z konglomeratu

Trwałe blaty kuchenne lub łazienkowe? Firma E-Stone proponuje swoim Klientom blaty z konglomeratu. To więcej niż alternatywa dla blatów granitowych czy blatów marmurowych – to rozwiązanie na lata.

Konglomerat to połączenie zmielonego kwarcu z żywicą. Takie połączenie gwarantuje, że materiał jest niezwykle wytrzymały. Klienci zamawiający blat z konglomeratu w naszej firmie, mają możliwość wyboru jego koloru. Szeroki wybór kolorów to efekt zastosowania odpowiednich pigmentów. W efekcie blat kuchenny z konglomeratu można kolorystycznie dobrać do posiadanych już mebli kuchennych.

Dlaczego warto zdecydować się na blat z konglomeratu?

Blat z konglomeratu to dobry wybór z kilku powodów. Jeżeli w swojej kuchni chcesz mieć blat na lata, to wykonany właśnie z konglomeratu, spełni Twoje oczekiwania. Takie blaty:

 • Są odporne na działanie wysokiej temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Odradzamy jednak stawiania gorącego garnka lub patelni bezpośrednio na blatach z konglomeratu. Przygotowanie np. kotletów również nie sprawi, że na blacie pojawią się np. pęknięcia czy zarysowania. Dotyczy to także blatów kuchennych z konglomeratu o błyszczącej fakturze.

 • Nie chłoną wody. W kuchni, gdzie wodę używa się nieustannie, ważne jest, aby materiał, z którego został wykonany blat, był odporny na wilgoć. Blaty z konglomeratu charakteryzują się niską chłonnością wody, dzięki czemu idealnie nadają się do kuchni.

 • Są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. W naszej galerii prezentujemy blaty wykonane z konglomeratu w różnych kolorach. Poza paletą szarości, proponujemy Klientom blaty w jasnych kolorach, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, przestronnych kuchniach.

 • Występują w różnych rodzajach powierzchni: polerowane i matowe

Dla wielu Klientów znaczenie ma, że blaty z konglomeratu można poddać odpowiedniej obróbce. Właściwości tego materiału sprawiają, że na etapie wykonywania blatu możliwe jest uwzględnienie np. podwieszanego zlewozmywaka czy ociekacza w blacie.

Blaty z konglomeratu różnią się między sobą nie tylko kolorem czy wykończeniem, lecz także grubością. Klienci mogą zdecydować na blat o grubości: 12, 20 czy nawet 30 mm. W rezultacie możliwe jest wyposażenie kuchni w dokładnie taki blat, jakiego Klient oczekuje i potrzebuje.

Czy utrzymanie blatu z konglomeratu w należytej czystości jest łatwe?

Klienci często pytają nas, czy utrzymanie blatów kuchennych z konglomeratu w czystości wymaga wysiłku. Nie – to wielki atut blatów z tego materiału. Aby jednak blat z konglomeratu służył przez lata, należy pamiętać aby do zwykłego czyszczenia powierzchni używać wilgotnej szmatki lub papierowego ręcznika, a w razie potrzeby niewielkiej ilości detergentu o neutralnym lub lekko kwaśnym pH, przeznaczonego do codziennego czyszczenia.

Odpowiednio pielęgnowane blaty z konglomeratu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a kontakt z wodą nie ma wpływu na ich strukturę czy wygląd zewnętrzny. Na co dzień wystarczy zatem systematycznie usuwać nagromadzone zabrudzenia, korzystając przy tym ze środków przeznaczonych do pielęgnacji blatów z konglomeratu. Jako specjaliści, którzy mają na co dzień styczność z kamieniem, odradzamy używania do czyszczenia powierzchni z konglomeratu środków na bazie rozpuszczalników takich jak aceton lub alkohol, środków zawierających amoniak, wybielaczy, środków na bazie amoniaku lub sody kaustycznej.

W czym pomożemy?

Klientom zainteresowanym blatem kuchennym z konglomeratu służymy profesjonalną i kompleksową pomocą. Rozwiewamy wątpliwości, podsuwamy sprawdzone rozwiązania i realizujemy zamówienia zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Siedziba naszej firmy mieści się w Skowarczu, czyli 15 km od miasta Gdańsk. Obszarem naszej działalności jest zatem całe Trójmiasto, ale – po uzgodnieniu szczegółów – jesteśmy w stanie zrealizować projekt także dla Klientów z innych regionów Polski.

Zapraszamy do naszej galerii, w której prezentujemy wybrane realizacje, a także do kontaktu.

 

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: