Przejdź do treści

Jakie parapety zewnętrzne wybrać?

parapety z kamienia jak wybrać najlepsze

Parapety zewnętrzne chronią ściany przed wilgocią i są elementem dekoracyjnym. Można je wykonać z różnych materiałów, ale wśród inwestorów dużą popularnością cieszą się parapety z kamienia naturalnego. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po materiałach, z których wykonuje się parapety zewnętrzne.


Dlaczego stosuje się parapety zewnętrzne?

Parapety zewnętrzne są elementem prawidłowo wykończonej wnęki okiennej. Jeżeli zostaną one zamontowane zgodnie ze sztuką budowlaną, to będą skutecznie chronić ściany przed wilgocią. Ponieważ są one zauważalne na tle elewacji budynku, ważne jest, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie. Jeżeli zadajecie sobie Państwo pytanie, jakie parapety zewnętrzne wybrać, to proponujemy wykonane z kamienia naturalnego.

Kamień naturalny to doskonała alternatywa dla innych materiałów, z których produkowane są parapety. To dobry wybór, jeżeli wziąć pod uwagę właściwości kamienia naturalnego. Parapety wykonane z tego materiału posłużą przez wiele lat, a to dobra wiadomość z punktu widzenia każdego właściciela domu czy obiektu komercyjnego.

Parapety kamienne mają również tę zaletę, że świetnie komponują się z innymi materiałami używanymi do wykończenia elementów elewacji. Jeżeli zależy Państwu nie tylko na aspekcie praktycznym, lecz także estetycznym, zachęcamy do wyboru właśnie parapetów wykonanych z kamienia.

Parapety granitowe – najczęściej wybierane przez inwestorów

Parapety kamienne cieszą się dużą popularnością wśród prywatnych inwestorów. Szczególnie często nasi Klienci zamawiają parapety z granitu, a to z uwagi na właściwości tego materiału. Granit wyróżnia to, że jest:

 • odporny na niskie i wysokie temperatury

Zarówno mroźna zima, jak i gorące lato nie spowodują, że na powierzchni parapetów z granitu pojawią się pęknięcia czy nieestetyczne rysy. W przypadku parapetów zewnętrznych odporność na czynniki atmosferyczne ma kluczowe znaczenie, a granit sprawdza się w tym zastosowaniu doskonale. W odróżnieniu od innych materiałów granit nie ulega uszkodzeniom nawet po kilku latach użytkowania. W praktyce parapety z granitu to inwestycja w trwałość;

 • odporny na czynniki atmosferyczne i przebarwienia

Opady deszczu, śniegu czy gradu nie wyrządzą szkody parapetom wykonanym z granitu. Materiał ten jest też odporny na promieniowanie UV, dzięki czemu na jego powierzchni nie powstają nieestetyczne przebarwienia. To kolejny powód, dla którego wybór parapetów granitowych to rozwiązanie, które sprawdza się w praktyce;

 • odporny na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie

Parapety granitowe są solidne i trwałe. Inwestorzy nie muszą obawiać się, że ich czyszczenie spowoduje nieestetyczne rysy czy inne uszkodzenia. Aby parapety z tego kamienia prezentowały się dobrze przez wiele lat, wystarczy pamiętać o ich okresowej impregnacji. Wówczas nawet po latach parapety będą wyglądać jak nowe – ich wymiana nie będzie konieczna nawet w przypadku gruntownego remontu budynku;

 • nienasiąkliwy

Nasiąkliwość granitu jest niewielka, a można ją jeszcze bardziej zminimalizować – wystarczy pamiętać o odpowiedniej i przeprowadzanej okresowo impregnacji. Dlaczego ta właściwość jest taka ważna? Ponieważ granit nie nasiąka wodą, na jego powierzchni po pewnym czasie nie pojawiają się nieestetyczne wybrzuszenia. W efekcie nie ma obawy o to, że zakupione parapety trzeba będzie wymienić. To kolejny powód, dla którego parapety z granitu to dobry wybór;

 • ekologiczny

Współcześnie wznoszone budynki są energooszczędne i przyjazne środowisku naturalnemu. Parapety granitowe są wykonane z naturalnego kamienia, dzięki czemu idealnie wpasowują się w aktualne trendy budowlane. Jeżeli podejmując decyzje zakupowe, wybieracie Państwo produkty przyjazne środowisku naturalnemu, u nas zamówicie trwałe i jednocześnie ekologiczne parapety z kamienia;

 • trwały

Granit jest materiałem bardzo trwałym i to kolejny powód, dla którego rekomendujemy parapety granitowe. W przeciwieństwie do parapetów wykonanych np. z blachy nie będzie trzeba ich co kilka lat odmalowywać, a utrzymanie ich w czystości jest niezwykle łatwe – nie wymagają stosowania specjalnych środków czyszczących.

Parapety granitowe – szeroki wybór kolorów

Granit to skała głębinowa o ziarnistej teksturze. Współcześnie parapety z granitu są dostępne w wielu kolorach – wybierać można zarówno wśród jasnych, jak i ciemnych odcieni. Zróżnicowanie kolorystyczne gwarantuje, że parapety kamienne można dobrać do koloru elewacji, dachu czy rynien.

Jeżeli są Państwo zainteresowani parapetami granitowymi i chcą sprawdzić aktualnie dostępne koloru granitu, zapraszamy do zakładki „Galeria kolorów”. Ponieważ zawodowo zajmujemy się obróbką kamienia, na bieżąco śledzimy rynkowe nowości i trendy. Jesteśmy w stanie przygotować zarówno parapety zewnętrzne granitowe w kolorze głębokiej czerni, jak i jasnych odcieniach.

Czy wykonujemy parapety zewnętrzne z marmuru lub konglomeratu marmurowego?

Z uwagi na właściwości granitu rekomendujemy ten materiał naszym Klientom, którzy poszukują parapetów zewnętrznych na wiele lat. Pracownicy firmy E-stone wykonują również parapety z innych materiałów. Można u nas zakupić parapety marmurowe i parapety z konglomeratu marmurowego, ale z tych materiałów wykonujemy wyłącznie parapety wewnętrzne. Dlaczego? Zarówno marmur, jak i konglomerat marmurowy nie najlepiej znoszą styczność z kwaśnymi związkami chemicznymi. Z tego względu wykonywane przez nas parapety marmurowe i parapety z konglomeratu marmurowego montujemy wyłącznie wewnątrz budynków.

Jakie parapety zewnętrzne wybrać?

Parapety z kamienia są ekologiczne i solidne. Jeżeli zastanawiają się Państwo, jakie parapety zewnętrzne wybrać, to przypominamy, że powinny one być trwałe, czyli odporne na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne i temperaturę. Znaczenie ma także ich chłonność i konieczność impregnacji. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że parapety zewnętrzne najlepiej wykonać z granitu, zaś wewnętrzne z marmuru lub konglomeratu marmurowego.

Zarówno pobranie wymiaru, jak i montaż parapetów zewnętrznych z kamienia warto powierzyć specjalistom. Od wielu lat zajmujemy się kompleksową obsługą Klientów zainteresowanych zakupem parapetów (zewnętrznych i wewnętrznych), blatów czy schodów z kamienia naturalnego. Służmy pomocą techniczną i doradztwem w zakresie wyboru odcieni.

Siedziba naszej firmy mieści się w Skowarczu. To miejscowość położona w odległości 15 km od Gdańska. Z tego względu na co dzień obsługujemy głównie Klientów z Trójmiasta, ale po uzgodnieniu szczegółów przyjmujemy zlecenia także od Klientów z innych części kraju. Jeżeli mają Państwo dla nas zlecenie, zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Chętnie poznamy szczegóły, a następnie zrealizujemy zamówienie na parapety kamienne, blaty łazienkowe lub kuchenne czy schody.

Blog

Blaty kuchenne z marmuru

Blaty z kamienia naturalnego, spieków kwarcowych i konglomeratów – jak wybrać idealny blat do kuchni czy łazienki?

Wybór idealnego blatu do kuchni czy łazienki to decyzja, która wymaga przemyślenia. Blaty wykonane z kamienia naturalnego, spieków kwarcowych oraz konglomeratów kwarcowych cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich estetykę i trwałość. W tym poradniku przyjrzymy się bliżej różnicom między tymi materiałami, a także podzielimy się wskazówkami dotyczącymi ich pielęgnacji i konserwacji. Kamień Naturalny […]

więcej

Różnica między spiekiem kwarcowym a konglomeratem kwarcowym: przewodnik po właściwościach użytkowych

Wybierając materiały do wnętrz, napotykamy na różnorodność opcji, które mogą przytłoczyć swoją specyfiką. Dwa z popularnych wyborów to spiek kwarcowy oraz konglomerat kwarcowy, reprezentowane przez czołowych producentów jak Laminam, Dekton, Neolith (w kategorii spieków i powierzchni ultrakompaktowych) oraz Technistone i Silestone (w kategorii konglomeratów kwarcowych). Aby dokonać świadomego wyboru, kluczowe jest zrozumienie różnic między tymi […]

więcej

Sensa – niezwykle trwałe blaty i powierzchnie z naturalnego granitu

Sensa jest renomowaną marką związaną z materiałami wykończeniowymi. Tworzy ona przede wszystkim wysokiej jakości blaty kuchenne przy użyciu naturalnego granitu. Marka została stworzona przez firmę Cosentino, czyli jednego z liderów na rynku, jeśli chodzi o materiały budowlane. Sensa łączy w swoich produktach estetykę oraz niezwykłą wytrzymałość, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przede wszystkim w kuchni. […]

więcej

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: