Blaty granitowe

Kamień Lapitec®

Lapitec® to cienkie, wielkoformatowe płyty, do złudzenia przypominające kamień. Trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w montażu robią prawdziwą furorę w polskich domach.

Kamień synteryzowany Lapitec® harmonijnie łączy walory wizualne kamienia z łatwością montażu i atrakcyjną ceną. Idealne dla zwolenników ekologicznych rozwiązań, powstają jedynie ze składników pochodzenia naturalnego: skał granitowych, iłów łupkowych i pigmentów ceramicznych. Produkowane w procesie mielenia, prasowania i wypiekania w piecach hybrydowych są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia, czynniki chemiczne i atmosferyczne.

 

Zalety kamienia synteryzowanego

Ogromna popularność kamienia Lapitec® wynika przede wszystkim z ich wszechstronnych zalet. Do najważniejszych należą:

  • uniwersalne zastosowanie. Lapitec® można stosować właściwie w każdym pomieszczeniu. Nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz — na werandach, balkonach i tarasach. Płyty świetnie sprawdzają się jako blaty kuchenne i łazienkowe, okładzina fontów mebli, okładzina ścian wewnętrznych i elewacji czy obudowa kominków i parapetów. Dzięki wyjątkowej trwałości świetnie nadają się także na podłogi i schody;
  • właściwości antypoślizgowe. Ze względu na tę właściwość podłogi ze kamienia Lapitec® znakomicie się sprawdzają się w domach z małymi dziećmi;
  • łatwość montażu. W przeciwieństwie do montażu kamienia montaż kamienia Lapitec® jest naprawdę łatwy. Aby przymocować płytę do podłogi, ściany lub fontu mebla, potrzebny Ci będzie jednie elastyczny klej o podwyższonych parametrach w zakresie przyczepności. Spoiny pomiędzy płytami wystarczy wypełnić elastyczną fugą;
  • odporność na wysoką temperaturę, zarysowania, wilgoć i odbarwianie. Kamień Lapitec® jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, czynniki chemiczne i atmosferyczne. Dzięki temu zachowują swoje właściwości przez długie lata, ciesząc oczy niezmiennym wyglądem;
  • nowoczesny design. Dostępne na rynku kamienie synteryzowane Lapitec® są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale również bardzo atrakcyjne wizualne. Dzięki swoim walorom z powodzeniem spełniają oczekiwania najbardziej wymagających architektów wnętrz i klientów.

 

Kamień synteryzowany Lapitec

Kamień spiekany Lapitec® to nowoczesne, wielkoformatowe płyty synteryzowane w pełnej masie. Doskonale łączą zalety technicznej porcelany z jednorodnością, łatwością obróbki, elegancją oraz naturalnością naturalnego kamienia. Trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych, kwasów, zasad i rozpuszczalników, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne znakomicie spełniają swoje funkcje przez długie lata. Produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego nie zawierają żywicy i żadnych pochodnych ropy naftowej. To, co wyróżnia je spośród innych dostępnych na rynku spieków to wyjątkowe walory estetyczne, szeroka paleta naturalnych barw i najwyższe właściwości fizyko — mechaniczne. Produkowane w największym formacie dostępnym na rynku (3365 x 1500 mm) mogą być dowolnie przycinane i dostosowywane do potrzeb konkretnych powierzchni.

 

Wszechstronne zastosowanie

Spieki Lapitec są dostępne w grubościach kalibrowanych 12, 20 lub 30 mm. Dzięki temu będą idealne na podłogę, posłużą do stworzenia atrakcyjnych wizualnie, odpornych na zarysowania blatów oraz ozdobią fonty mebli. Dzięki możliwości łatwego przetworzenia wielkoformatowych płyt mogą być wykorzystywane na nieskończenie wiele sposobów.

 

Łatwe czyszczenie

Spieki Lapitec są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Całkowicie pozbawione porowatości, nie wchłaniają płynów. Są odporne na plamy i eliminują się zagnieżdżanie bakterii i pleśni. Aby oczyścić powierzchnię spieku Lapitec, wystarczy przetrzeć ją szmatką namoczoną w ciepłej wodzie.

Zdjęcia

IMG_20181221_113935
IMG_20181221_113935