Przejdź do treści

Parapety granitowe

W wielu domach parapety wewnętrzne mają nietypowe zastosowanie – są wygodnym siedziskiem, na którym z samego rana wypija się kawę, obserwując okolicę lub biurkiem, przy którym dzieci odrabiają prace domowe. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie jest praktyczne, a to dlatego, że w ten sposób do kącika przygotowanego z myślą o nauce lub pracy, docierają promienie słoneczne.

Nietypowe wykorzystanie parapetów wymusza poszukiwanie sprawdzonych rozwiązań. Jako firma zajmująca się obróbką kamieni naturalnych, proponujemy parapety granitowe. Sprawdzą się one w każdej przestrzeni mieszkalnej, której właściciele chcą zadbać aranżację. Co więcej, granit to materiał, z którego z powodzeniem można wykonać również parapety zewnętrzne.

Parapety z granitu – czy to dobre rozwiązanie?

Granit to jedna z najpopularniejszych skał magmowych. Jest powszechnie wykorzystywana i doceniana za swoje właściwości. Z granitu powstają nie tylko parapety granitowe – nasza firma proponuje również schody i blaty zarówno kuchenne, jak i łazienkowe. Dlaczego ten kamień naturalny jest tak popularny? Poza tym, że świetnie prezentuje się we wnętrzach, nie można zapomnieć o jego właściwościach – granit jest:

 • Wytrzymały. Wewnętrzne parapety z granitu, które stanowią siedziska lub biurka, są intensywnie użytkowane, a to oznacza, że są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Parapety zewnętrzne muszą zaś być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Granit pod tym względem sprawdza się doskonale, bo jest nie tylko twardym kamieniem, lecz także kwasoodpornym i odpornym na promieniowanie UV.

 • Kamieniem, który nie chłonie wody. Jest to szczególnie ważne w przypadku parapetów zewnętrznych. Te są znacznie bardziej narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych niż wewnętrzne. Zewnętrzny parapet granitowy nawet po kilku latach użytkowania będzie wyglądał idealnie, a to właśnie z uwagi na fakt, że kontakt z kwaśnym deszczem nie spowoduje uszkodzeń.

 • Naturalny. W ostatnich czasach wiele mówi się choćby o zdrowej żywności. Równie ważne są jednak wnętrza – one powinny być wykończone materiałami bezpiecznymi dla zdrowia i naturalnymi jednocześnie. Parapet z granitu taki jest, bo nie zawiera szkodliwych środków chemicznych. W rezultacie jest też bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto postawić na parapety granitowe. Mowa oczywiście o bogactwie kolorów i możliwości stworzenia dowolnej formy. Naszym Klientom oferujemy również granit o różnorodnej strukturze powierzchni. W zależności od preferencji, możemy przygotować parapet z granitu, którego powierzchnia będzie wykończona na wysoki połysk, matowa, antico lub płomieniowana.

Parapet z granitu – jak go utrzymać w należytej czystości?

Osoby, które decydują się na parapet z granitu, mogą być pewne, że to dobry wybór. Poza trwałością i eleganckim wyglądem, nie można zapomnieć o praktyczności. Parapety wykonane z tego materiału łatwo utrzymać w nienagannej czystości – wystarczy je regularnie oczyszczać z zabrudzeń, stosując w tym celu odpowiednie środki.

Ponieważ parapety z granitu nie chłoną wody, ani brudu, a ich utrzymanie w czystości nie sprawia większego problemu, świetnie sprawdzą się w każdym domu.

Parapety granitowe? Wykonamy takie!

Nasz firma – E-Stone – ma siedzibę w miejscowości Skowarcz, która jest oddalona od miasta Gdańsk o ok. 15 km. Na co dzień pracujemy głównie dla klientów z Pomorza, a dokładniej Trójmiasta i okolic. Odległość nie jest jednak dla nas przeszkodą – chętnie nawiązujemy współpracę z Klientami z okolić województwa pomorskiego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Po ustaleniu szczegółów zlecenia, będziemy w stanie przygotować kosztorys, a następnie wykonać parapety z granitu zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Zobacz także:

parapety

parapety kamienne

parapety marmurowe

parapety z konglomeratu

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: