Przejdź do treści

Parapety kamienne

W żadnym domu nie może zabraknąć parapetów – ważne są zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrze. Każdy parapet to eleganckie wykończenie okna, ale nie tylko. Nie można zapomnieć o praktycznej funkcji, jaką spełnia parapet – jako element wnęki okiennej podtrzymuje okno. Parapety kamienne wewnętrzne pełnią także funkcję ochroną – nie pozwalają, aby powietrze z kaloryferów zamontowanych pod oknem wychładzało się.

Skoro parapet jest istotnym elementem przestrzeni mieszkalnej, warto zadbać, aby prezentował się on elegancko. Zarówno w domach urządzonych w stylu klastycznym, jak i nowoczesnym świetnie sprawdzą się parapety z kamienia. Nasza firma przygotuje takie dla Państwa.

Dlaczego warto zakupić parapet z kamienia?

Czy parapet z kamienia to dobre rozwiązanie? Takie pytanie zadaje sobie wielu Klientów. My odpowiadamy, że tak, a to dlatego, że takie parapety mają szereg zalet. O jakich mowa? Parapet kamienny to produkt, który wyróżnia się:

 • Wytrzymałością i niepodatnością na odbarwienia. W odróżnieniu od innych materiałów, np. PCV czy drewna, kamień jest twardy. Szczególnie trwałe i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne są parapety z konglomeratu. Warto też pamiętać o innej właściwości kamienia – odpowiednio zaimpregnowany, jest odporny na wszelkie odbarwienia. Z tego względu parapet z kamienia może znaleźć się nawet w tych pomieszczeniach, w których będzie on szeroki i wykorzystywany również jako np. przytulne siedzisko przy oknie.

 • Odpornością na czynniki atmosferyczne. Parapety kamienne z powodzeniem mogą być umieszczone na zewnętrz budynku. To efekt tego, że odpowiednio zaimpregnowany kamień nie chłonie wody, jest też odporny na działanie promieni UV.

 • Trwałością. Kamień to materiał, który jest niezwykle trwały. Zakup parapetów kamiennych to faktycznie inwestycja – posłużą one przez wiele lat.

Nasza firma wykonuje parapety z kamienia na indywidualne zamówienie. Klientom proponujemy parapety: granitowe, marmurowe i z konglomeratu.

Parapety kamienne – gotowe czy na wymiar?

Parapety kamienne można zakupić w niemal każdym sklepie zajmującym się sprzedażą elementów wyposażenia do wnętrz. Takie rozwiązanie nie zawsze się jednak sprawdza – gotowy parapet nie musi spełniać oczekiwań Klientów, a przede wszystkim nie musi być prawidłowo przycięty. Alternatywą jest zamówienie parapetów kamiennych na wymiar.

Parapet z kamienia wykonany na wymiar będzie doskonale pasował do wnęki okiennej, a przy tym komponował się z wystrojem wnętrza. Dlaczego? W naszej galerii znajduje się wiele przykładowych realizacji, które potwierdzają, że mamy doświadczenie w obróbce kamieni. Co ważne, Klienci mogą wybierać nie tylko wśród materiałów, lecz także kolorów. Przykładowo parapet z jasnego granitu świetnie sprawdzi się w przestronnych, nowocześnie urządzonych przestrzeniach mieszkalnych.

Jako firma zajmująca się projektowaniem i wykonywaniem parapetów kamiennych, proponujemy naszym Klientom profesjonalne doradztwo oraz pomoc w zakresie montażu. Rezultatem współpracy są parapety, które spełniają swoją funkcję, a dodatkowo świetnie się prezentują.

Gdzie mieści się firma E-Stone?

Siedziba naszej firmy znajduje się w niewielkiej miejscowości – Skowarczu, ok. 15 km od miasta Gdańsk. Parapety kamienne i inne wyroby z kamienia dostarczamy na co dzień Klientom głównie z Trójmiasta. Nie oznacza to jednak, że nie pracujemy dla Klientów z innych regionów Polski. Odległość nie ma dla nas znaczenia – po uzgodnieniu szczegółów współpracy, jesteśmy w stanie podjąć się wykonania parapetów z kamienia również dla Klientów z okolic województwa pomorskiego.

Wyjątkowe parapety w domu? Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami zamieszczonymi w naszej galerii, a następnie do kontaktu z nami – chętnie przygotujemy ofertę również dla Państwa.

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: