Przejdź do treści

Parapety marmurowe

Jednym z elementów wnęki okiennej są parapety. Wyróżnia się parapety wewnętrzne i zewnętrze. Te pierwsze stanowią wykończenie przestrzeni wokół okna, a zimową porą chronią również powietrze wydobywające się z grzejników umieszczonych tuż pod oknami przed wychłodzeniem się. Parapety zewnętrzne również mają konkretne zadanie – montuje się je po to, aby odprowadzanie wód deszczowych było łatwiejsze.

Zarówno parapety wewnętrzne, jak i zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Obok blach stalowych, powszechnie wykorzystuje się drewno i kamień naturalny. Nasza propozycja to parapety marmurowe do wnętrz. Takie nie tylko świetnie się prezentują – z uwagi na trwały materiał, są rozwiązaniem na wiele lat.

Parapety z marmuru – eleganckie i trwałe

Szukacie Państwo parapetów, które będą spełniać swoją rolę i jednocześnie będą się świetnie prezentować? Nasza propozycja to parapety marmurowe. Dlaczego? Marmur to materiał, który powstał w procesie przeobrażania wapieni. Cieszy się ogromną popularnością, a to ze względu na swoje właściwości, czyli

 • Odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne. Choć marmur to materiał zajmujący niższe pozycję niż granit w skali twardości, to jednak odpowiednia impregnacja gwarantuje, że nie będzie się on chłonął cieczy w czasie codziennego użytkowania, a dodatkowo będzie odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV. Z tego względu z marmuru mogą zostać wykonane parapety wewnętrzne.

 • Wytrzymałość. Na parapetach często umieszczamy kwiaty i rośliny w doniczkach. Niektóre z nich ważą sporo, a to oznacza, że parapet musi być solidny. Parapet z marmuru taki będzie. Klienci mogą zdecydować o jego grubości, a odpowiedni montaż sprawi, że z powodzeniem będzie można na nim ustawić nawet ciężkie donice z kwiatami.

 • Marmur to materiał, który można poddać obróbce. W efekcie nie ma przeszkód, aby parapet marmurowy miał np. brzegi wyprofilowane ćwierćwałkiem lub półwałkiem. W przypadku tego materiału Klienci mają naprawdę wiele możliwości.

Parapety z marmuru są dobrym rozwiązaniem jeszcze z jednego powodu – mowa o łatwości w utrzymaniu czystości.  Jako specjaliści proponujemy Klientom stosowanie specjalnych środków czyszczących, których skład został opracowany z myślą o usuwaniu zabrudzeń z powierzchni wykonanych z marmuru.

Parapety marmurowe – co dokładnie proponujemy?

Właściciele domów mają spory wybór, gdy mowa o materiale, który zostanie użyty do wykonania parapetu. Nasza propozycja to parapety marmurowe. Parapety wewnętrzne z marmuru sprawdzą się świetnie w każdym wnętrzu – zarówno tym urządzonym w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Dla wielu osób ma znaczenie, aby wszystkie elementy znajdujące się we wnętrzu, były spójne. Z tego względu proponujemy parapety z marmuru w różnych odcieniach. Nasi Klienci mogą wybrać taki kolor, który najlepiej będzie pasował do wnętrz ich domów.

Gdzie znajduje się nasza siedziba?

Parapety marmurowe, schody granitowe czy blaty kamienne wykonujemy w Skowarczu. To właśnie w tej miejscowości, która jest oddalona od miasta Gdańsk o ok. 15 km, mieści się siedziba naszej firmy – E-Stone. Z uwagi na lokalizację najczęściej współpracujemy z Klientami z Trójmiasta i okolic. Przyjmujemy jednak zlecenia od Klientów z okolic. Wystarczy skontaktować się z nami, aby omówić szczegóły zlecenia oraz ustalić warunki współpracy.

Jeżeli są Państwo zainteresowani parapetem marmurowym, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi pracami, które zamieściliśmy w galerii. Zachęcamy również do kontaktu – ponieważ jesteśmy profesjonalistami, a obróbką kamieni zajmujemy się od wielu lat, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy korzystne rozwiązania.

Zobacz także:

parapety

parapety granitowe

parapety kamienne

parapety z konglomeratu

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: