Przejdź do treści

Schody granitowe

W domach jednorodzinnych najczęściej nie brakuje schodów – obok tych wewnętrznych, które prowadzą na piętro, są również zewnętrzne. Z jakich materiałów je wykonać? Schody granitowe to rozwiązanie, które przypadło do gustu wielu naszym Klientom. Dlaczego? Nie tylko świetnie się one prezentują, lecz także są odporne na działanie czynników zewnętrznych i ścieranie.

Jako firma zajmująca się obróbką kamieni naturalnych, proponuje klientom schody z granitu, które idealnie będą prezentować się we wnętrzach urządzonych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Powodów, dla których warto zdecydować się właśnie na schody wykonane z tego materiału, jest jednak znacznie więcej.

Schody z granitu – rozwiązanie na lata

Granit to materiał, w skład którego wchodzą minerały krzemianowe. Rezultatem takiej budowy jest wysoka wytrzymałość granitu – to materiał, który jest bardzo twardy, a zatem niepodatny np. na uszkodzenia mechaniczne. To jednak nie wszystko, bo schody granitowe są odporne na:

 • Ścieranie. Schody są intensywnie użytkowane – codziennie i to najczęściej przez kilku użytkowników. Muszą być zatem odporne na ścieranie. Granit jest materiałem, który trudno uszkodzić i właśnie z tego powodu idealnie nadaje się, gdy mowa o schodach.

 • Czynniki atmosferyczne. Zewnętrzne schody muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Mowa jednak nie tylko o deszczu czy promieniowaniu UV – nie można zapomnieć również o mrozie. Schody z granitu są mrozoodporne, a to oznacza, że nie trzeba się obawiać, że po srogiej zimie zostaną na nich ujawnione pęknięcia.

 • Zaplamienia. Na schodach granitowych nie zostaną plamy, jeżeli domownik przypadkowo rozleje kawę lub herbatę. To również duża zaleta tego materiału.

Schody granitowe świetnie się prezentują zwłaszcza w otwartych przestrzeniach. Aby korzystanie z nich było bezpieczne, naszym Klientom proponujemy zastosowanie tzw. paska antypoślizgowego. Jego kolor można dobrać do koloru granitu, z którego zostały wykonane schody. Takie rozwiązanie gwarantuje, że schody będą bezpieczne – ryzyko poślizgnięcia się na nich zostanie zminimalizowane.

Klienci, którzy zdecydowali się na schody granitowe, cenią sobie także to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Jako specjaliści zalecamy stosowanie specjalnych środków czyszczących, których skład został opracowany z myślą o oczyszczaniu powierzchni wykonanych z kamienia. W ten sposób można uzyskać optymalny efekt.

Schody z granitu – wybierz idealną powierzchnię

Granitowe schody idealnie sprawdzą się w przestrzeniach mieszkalnych, które mają być urządzone luksusowo. Naszym Klientom proponujemy więcej niż tylko profesjonalne doradztwo czy montaż zakupionych schodów – mogą oni wybrać także powierzchnię poszczególnych schodków.

Schody granitowe mogą mieć różne faktury, np. mat. Nasi Klienci mogą też wybierać wśród szerokiej palety kolorystycznej. W stałej ofercie posiadamy granit zarówno w jasnych, jak i ciemnych odcieniach. To sprawia, że każdy z naszych Klientów może uzyskać dokładnie taki efekt, jakiego oczekuje.

Gdzie wykonujemy granitowe schody?

Skowarcz to niewielka miejscowość położona w powiecie gdańskim, a dokładnie 15 km od miasta Gdańsk. Schody granitowe, blaty kamienne i parapety marmurowe powstają właśnie w tej miejscowości, bo to właśnie tam mieści się siedziba naszej firmy – E-Stone.

Z uwagi na położenie najczęściej wykonujemy wyroby z kamieni dla Klientów z Trójmiasta i okolic. Po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów jesteśmy w stanie zrealizować projekt również dla właścicieli domów czy mieszkań z pobliskich regionów Polski.

Są Państwo zainteresowani schodami z granitu? Zapraszamy do naszej galerii, w której prezentujemy schody wewnętrzne i zewnętrzne wykonane na wymiar dla naszych Klientów, a następnie do kontaktu z nami – przedstawimy ofertę i warunki współpracy.

Zobacz także:

schody wewnętrzne

schody zewnętrzne

schody kamienne

schody marmurowe

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: