Przejdź do treści

Schody marmurowe

Dodają splendoru, świetnie prezentują się zarówno w nowocześnie, jak i klasycznie urządzonych wnętrzach. Schody marmurowe, bo o nich mowa, to klasyka i obiekt pożądania wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Nasza firma realizuje marzenia – wykonujemy schody kamienne, w tym właśnie z marmuru. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem, z którego dowiedzą się Państwo więcej o schodach z marmuru.

Schody z marmuru – co warto o nich wiedzieć?

Marmur to skała wapienna. Ten fakt ma znaczenie, gdy mowa o właściwościach schodów z marmuru – są one mniej odporne choćby na zarysowania czy ścieranie. Z tego względu naszym Klientom radzimy, aby schodymarmurowe znalazły się wyłącznie we wnętrzach. W przypadku schodów zewnętrznych lepiej sprawdzą się inne materiały, np. bardzo popularny granit.

Schody z marmuru są ponadczasowe, ale to nie jedyny powód, dla którego warto się na nie zdecydować. Pozostałe powody to:

 • Szeroka paleta kolorystyczna. W naszej ofercie znajdą Państwo marmur w różnych odcieniach – znajdzie się marmur pasujący kolorystycznie zarówno do klasycznie urządzonych wnętrz, jak i nowoczesnych. W ostatnim czasie szczególnie popularne są schody z marmuru w odcieniach jasnych – takie świetnie prezentują się w minimalistycznie urządzonych przestrzeniach.

 • Utrzymanie schodów z marmuru w nienagannej czystości nie stanowi większego problemu. Codzienne sprzątanie nie musi być kłopotliwe. Schody z marmuru są tego przykładem – usunięcie z nich zabrudzeń nie jest czasochłonne. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, naszym Klientom radzimy stosować specjalne preparaty czyszczące, których skład został opracowany z myślą o czyszczeniu powierzchni właśnie kamiennych.

 • Naturalność materiału. Marmur to naturalny kamień, a to oznacza, że jest on pozbawiony wszelkich sztucznych substancji, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka czy środowisko.

Schody marmurowe, które znajdą się we wnętrzach, można wyposażyć w tzw. pasek antypoślizgowy. Naklejenie takiego na poszczególne stopnice gwarantuje, że domownicy z nich korzystający, będą bezpieczni – nie ma obawy o przypadkowe poślizgnięcie się.

Schody marmurowe – o czym pamiętać?

Powodów, dla których warto zdecydować się na schody z marmuru, jest wiele. Aby faktycznie były one inwestycją i służyły przez wiele lat, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Podstawowa sprowadza się do impregnacji marmuru. To prosty zabieg, który ma jednak znaczenie dla wyglądu schodów. Zaimpregnowany marmur jest mniej narażony na wchłanianie cieczy. Co więcej,  ewentualne rozlanie np. kawy lub herbaty nie powoduje, że pozostają plamy. Naszym Klientom, którzy wybrali schody marmurowe, przypominamy o konieczności impregnacji materiału. Ponieważ jesteśmy profesjonalistami, w swojej ofercie mamy taką usługę.

Aby korzystanie ze schodów marmurowych było bezpieczne, muszą one zostać prawidłowo zamontowane. Nasza ekipa monterska jest doświadczona i doskonale wie, na co zwrócić uwagę podczas wykonywania takich prac. Jeżeli zamierzają Państwo skorzystać z kompleksowej oferty, to u nas jest to możliwe.

Pozostaje jeszcze kwestia codziennej pielęgnacji marmuru. Zalecamy stosować preparaty, których skład został opracowany z myślą o usuwaniu zanieczyszczeń z marmurowych powierzchni. Sięgając po takie środki czyszczące, mogą być Państwo pewni, że schody będą przez długi czas wyglądać jak nowe.

Gdzie pracujemy?

Siedziba naszej firmy mieści się w miejscowości Skowarcz, czyli ok. 15 km od miasta Gdańsk. Na co dzień zajmujemy się realizowaniem pomysłów mieszkańców Trójmiasta i okolic. Po wcześniejszym ustaleniu szczegółów, chętnie nawiązujemy współpracę z Klientami z okolic.

Są Państwo zainteresowani schodami z marmuru? E-Stone w kompleksowy sposób zajmie się Państwa zleceniem – zapraszamy do kontaktu.

Zobacz także:

schody wewnętrzne

schody zewnętrzne

schody granitowe

schody kamienne

Nasi Partnerzy

Skontaktuj się z nami!

Logo E-Stone

  E-Stone Kamień Budowlany
  Karol Twardowski

  Bursztynowa 4
  83-032 Skowarcz
  e-mail: biuro@e-stone.pl
  telefon: 789 456 654 / 501 544 974 / (58) 30 00 147
  NIP: 696-159-31-51
  REGON: 221832962

  Napisz wiadomość: